Mağazalarımız

ŞOK VE ŞOK MİNİ OLARAK İKİ FARKLI MAĞAZA FORMATIYLA HİZMET VEREN ŞOK MARKETLER, 2021 YILINDA 1.102 YENİ MAĞAZA AÇMIŞ VE ÇALIŞAN SAYISINI 39 BİNİN ÜZERİNE ÇIKARTMIŞTIR.

Mağazalarımız Mağazalarımız
  ŞOK Mağaza Sayısı Net Mağaza Açılışı
2013 2.043 199
2014 2.301 258
2015 3.000 699
2016 4.000 1.000
2017 5.100 1.100
2018 6.364 1.000
2019 7.215 851
2020 8.145 930
2021 9.247 1.102

ŞOK Marketler, ŞOK ve ŞOK Mini olarak iki farklı mağaza formatıyla hizmet vermektedir. Sürdürülebilir finansal ve operasyonel başarıları ile sektörde öncü adımlar atan ŞOK Marketler, sürekli gelişim hedefiyle 2021 yılında 1.102 yeni mağaza açmış, toplam mağaza sayısını 9.247’ye ve toplam çalışan sayısını da 39 binin üzerine çıkartmıştır.

Türkiye’nin 81 ilindeki mağazalarına tedarik süreçlerini 31 dağıtım merkeziyle yönetmeye devam eden ŞOK Marketler, müşterileri ve ülke ekonomisi için değer yaratarak önümüzdeki dönemde de büyümesini sürdürmeyi hedeflemektedir.

Mağazaların dış cephesindeki tabelalar, çabuk fark edilebilmesi ve dikkat çekebilmesi amacıyla parlak sarı ve kırmızı renkler ile ŞOK logosunu ön plana çıkarmaktadır.

Mağazalardaki standart raf teşhir planı, stok yenilemesi gerektiren ürünlerin daha kolay tespit edilebilmesini sağlarken, stok devri, mağazalardaki çalışan sayısı ve denetim bakımından verimliliği artırmaktadır.

Müşterilerine ferah ve kolay bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefleyen ŞOK Marketler; alçak raflı ve uygun aydınlatmalı mağazalarında, çalışanları ve müşterilerinin sağlığı için aldığı önlemlerle pandeminin devam ettiği 2021 yılında da güvenli alışveriş imkânı sunmuştur.

Türkiye’nin gıda perakendeciliğine yeni bir soluk getiren ŞOK Marketler, süpermarketler ile indirim marketlerinin en iyi yanlarını birleştirmektedir. Özgün iş modeli ile sürdürülebilir büyümeye odaklanan ŞOK Marketler, “Her gün düşük fiyat” politikası ve alışveriş yapılmasını çekici kılan mağaza ortamıyla müşterilerinin tüm temel ihtiyaçlarını, evine en yakın noktadan ve uygun fiyatlarla karşılayabileceği bir konumdadır.

Müşterilerini “ŞOK Kaliteli ŞOK Ucuz” iletişim konseptiyle karşılayan ŞOK Marketler, öz markalı ürünlerini; özel olarak tasarlanan ve kolay fark edilecek parlak sarı kutular içerisinde sergilemektedir. Sarı kutular, markaların kolaylıkla tanınmasını ve “Her gün düşük fiyat” sloganının belirgin şekilde görülebilmesini sağlamaktadır. ŞOK Marketler’e ait öz markalı bir ürün, eşdeğeri ulusal markalı ürünün yanında ve her bir ürünün fiyat etiketi ürün birim fiyatını gösterecek şekilde sergilenmektedir. Bu sayede tüketici, fiyatlandırma politikası uyarınca, şirkete ait öz markalı ürünleri, önde gelen ulusal markalar ile karşılaştırma imkânı bulmaktadır.

ŞOK Marketler’in raflarında gıda ve gıda dışı kategorilerde 1.800’e yakın farklı ürün çeşidi yer almaktadır. Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda ürün yelpazesini genişletmeye ve müşterilerine alternatifler sunmaya özen gösteren ŞOK Marketler, sadece ŞOK mağazalarında bulunan Mis, Piyale, Mintax, Amigo ve Evin gibi bilinen ve nostaljik markalarına 100’ün üzerinde yeni öz markalı ürün eklemiştir.

ŞOK Marketler, taze meyve ve sebze dahil olmak üzere çeşitli kategorilerdeki gıda ürünleriyle beraber mutfak eşyaları, temizleyiciler, kâğıt ürünleri ve giyim eşyaları gibi gıda dışı ürünleri de portföyünde bulundurmaktadır. Ürün portföyünü sürekli zenginleştirmeyi hedefleyen ŞOK Marketler, meyve ve sebzede ürünlerin doğrudan çiftçiden tüketiciye iletildiği bir yapı kurmuştur. “Doğru Tarım Hareketi” kapsamındaki sözleşmeli tarım uygulaması ile ŞOK Marketler’e özel üretim yapılmakta ve bu şekilde meyve ve sebze, tüketiciye uygun fiyatlarla sunulmaktadır.