İş Modelimiz

“HER GÜN DÜŞÜK FİYAT” STRATEJİSİ İLE FAALİYET GÖSTEREN ŞOK MARKETLER, MUTLU ALIŞVERİŞ DENEYİMİNDE MÜŞTERİLERİNE YAKINLIĞIN ÖNEMLİ BİR KRİTER OLDUĞU BİLİNCİYLE HAREKET ETMEKTEDİR.

İş Modelimiz

Yakınlık

ŞOK Marketler, mutlu alışveriş deneyiminde yakınlığın önemli kriterlerden biri olduğu bilinciyle hareket etmektedir. Açtığı mağazalarla daha yakın olmayı hedeflediği müşterilerine “tek yerden ve en yakın noktadan alışveriş” deneyimi sunan ŞOK Marketler’in, 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla Türkiye genelinde, her şehirde en az bir olmak üzere, toplam 9.247 adet mağazası bulunmakta ve Şirket müşterileri için ulaşılabilir olmayı amaçlamaktadır. Mağazalarının yanı sıra, ŞOK Marketler’in pandemide hızlı ve güvenli alışveriş olanağı sunmak için “Cepte ŞOK” uygulaması hızla yaygınlaşarak güvenilir ve kesintisiz hizmete katkı sağlamaktadır.

Fiyat

ŞOK Marketler, “Her gün düşük fiyat” stratejisi ile faaliyet göstermekte ve rekabetçi fiyatlara sahip ürünlerle müşteri talebini artırmayı hedeflemektedir. Öz markalı ürünlerini parlak sarı renkli kutularda “Her gün düşük fiyat” etiketiyle ulusal markalı eşdeğer ürünlerle yan yana sunarak, müşterilerinin alım gücünü, düşük fiyat politikasının yanı sıra, çeşitli promosyonlarla da desteklemektedir.

Çeşitlilik

31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla portföyünde 1.800’e yakın ürün bulunduran ŞOK Marketler, geniş ürün yelpazesi ve doğrudan tedarik anlayışıyla öz markalarını ve eşdeğer ulusal markaları müşterileriyle buluşturarak alışverişte cazibe merkezi haline gelmiştir.

Öz Markalarımız

ŞOK Marketler, Türkiye’nin en çok bilinen nostaljik markalarından Mis, Piyale, Mintax, Evin ve Amigo markalarını öz markaları arasına katarak yeniden müşteriyle buluşturmuştur. Şirket, parlak sarı kutular içinde bulunan öz markalı ürünlerini, en çok satan ve daha yüksek fiyatlı olan eşdeğer ulusal markalı ürünlerle yan yana sunmaktadır.

Alışveriş Deneyimi

ŞOK Marketler, mağazalarını temiz, iyi ışıklandırılmış, geniş koridor ve raflarla daha rahat görüş alanı sağlayacak şekilde tasarlamıştır. Mağazalarını belirli bir düzen ve ürün raflama diyagramına göre dekore eden şirket, bu şekilde müşterilerine kolay alışveriş yapma imkânı sunmuştur. ŞOK Marketler, mağaza düzeninde, müşterilerin belirli ürünleri raflarda daha kolay bulabilmesi özelliğine odaklanmaktadır.