Cepte ŞOK

“CEPTE ŞOK” UYGULAMASIYLA SOKAĞA ÇIKAMAYAN, ALIŞVERİŞLERİNİ YAPAMAYAN PEK ÇOK İNSANIN İHTİYAÇLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK; HIZLI VE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ İMKÂNI SUNULMUŞTUR.

ŞOK Marketler, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiği 2020 yılının mart ayından itibaren toplum sağlığını korumaya yönelik önlemlerini artırmıştır. Bu kapsamda kesintisiz hizmet verme misyonuyla faaliyetlerine devam eden ŞOK Marketler pandemiyle birlikte; “Cepte ŞOK adrese teslimat” uygulamasını hayata geçirmiştir. Bu uygulama ile sokağa çıkamayan, yalnız yaşayan ve alışverişlerini yapamayan pek çok insanın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hızlı ve güvenli alışveriş olanağı sunulmuştur. “Cepte ŞOK”un siparişleri 2021 yılında da hızla artmaya devam etmiş ve müşterilere adrese teslim, kesintisiz ve güvenilir hizmet sağlanmıştır.

“Siparişini ver, istediğin saatte mağazadan al” seçeneği bulunan “Cepte ŞOK” uygulamasına pandemiyle birlikte “kapıya teslimat” hizmeti de eklenmiştir. Siparişler, aynı gün ve marketle aynı fiyata adrese ücretsiz olarak teslim edilmekte; ödemeler ise online ya da kapıda nakit/kredi kartı seçeneği ile yapılmaktadır. ŞOK Marketler’in Türkiye genelindeki 9.247 mağaza ağından aynı gün, istenilen saatte %100 elektrikli araçlarla teslimat yapılmaktadır.

Türkiye’nin 81 ilinde müşterilerine ucuz ve kaliteli ürün sunma hedefiyle pandemi döneminde de yatırımlarına ve istihdam sağlamaya devam eden ŞOK Marketler, “Cepte ŞOK” uygulaması kapsamında 2021 yılında yaklaşık 1.000 kişiye (2020 yılı: 264 kişi) istihdam sağlamıştır.

Şok Marketler mevcut mağaza ve depolarından kendisine ait %100 elektrikli araçlarla dağıtım yaparak hem faaliyet giderlerinde optimizasyon sağlamakta hem de personel maliyetlerini etkin şekilde yönetmektedir. 2021 yılının son çeyreğinde sipariş edilen ve 2022 yılının ilk çeyreğinde teslimatları tamamlanacak yeni elektrikli araçlar ile teslimat kapasitesinin arttırılması ve müşteri deneyiminin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Farklı kanallardan rahat ve kolay bir müşteri deneyimi sunulması amaçlanmaktadır. “Cepte ŞOK” uygulamasında bulunan ve sadece online kanala özel olan sadakat programı “Şok Yıldız” ile müşteri sayısında artış sağlanırken; operasyonel mükemmeliyet anlayışı ile mevcut müşteri deneyiminin arttırılması hedeflenmektedir.

“Cepte ŞOK” uygulamasında; süt ürünlerinden şarküteriye, kahvaltılıktan yemeklik malzemelere, kişisel bakımdan, ev ve yaşam kategorilerine kadar ŞOK Marketler’in mevcut tüm ürünleri sunulmaktadır. Bu sayede tüm müşteriler alışık oldukları geniş ve hesaplı ürün yelpazesine ve ŞOK Marketler’in kendi öz markaları olan Mis, Piyale, Evin, Mintax gibi ürünlere “Cepte ŞOK” uygulamasından da kolay ve hızlı bir şekilde erişebilmektedir. Tüm ürünler ŞOK mağazalarındaki fiyatlarla sunulmaktadır. Kullanıcılar ayrıca “Haftanın Fırsatları” ve “Kampanyalar” bölümlerinden de mağazalardaki güncel fırsat ürünlerine ulaşabilmektedir.

Marka bilinirliğini artıran “Cepte Şok” uygulamasının müşteri, sipariş ve toplam üye sayısı 2021 yılında memnun edici seviyelerde artmıştır. 81 ilde hem uygulamadan hem web sitesinden hem de telefonla sipariş verilebilen “Cepte ŞOK”un cirosu 2021 yılında hızla artmıştır. Gelecekteki büyümenin lokomotifi olarak görülen “Cepte ŞOK” 2022 yılında da belirlenen hedefler dahilinde büyüyecektir.

Cepte ŞOK