Kısaca ŞOK Marketler

TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDEKİ 10 BİNE YAKIN MAĞAZASIYLA HİZMET VEREN ŞOK MARKETLER, MÜŞTERİLERİNİN İHTİYAÇLARININ TAMAMINA YAKININI “TEK YERDEN VE EN YAKIN NOKTADAN” KARŞILAMAK HEDEFİYLE HİZMET VERMEKTE, HER GEÇEN YIL MAĞAZA AĞINI GENİŞLETMEKTEDİR.

Kısaca ŞOK Marketler

ŞOK Marketler, Türkiye’nin 81 ilindeki 9.247 mağazası, 31 dağıtım merkezi ve 39.659 çalışanıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Müşterilerinin ihtiyaçlarının tamamına yakınını “tek yerden ve en yakın noktadan” karşılamayı hedefleyen ŞOK Marketler, bu bağlamda, mağaza ağını sürekli genişletmeyi kendisine ilke edinmiştir. 2015 yılında 699, 2016 yılında 1.000, 2017 yılında 1.100, 2018 yılında 1.000, 2019 yılında 851, 2020 yılında da 930 adet yeni mağaza açılışı gerçekleştirmiştir. Yaygın hizmet ağına 2020 yılında mobil uygulama hizmeti olan “Cepte ŞOK”u da ekleyen ŞOK Marketler, 2021 yılında açtığı 1.102 yeni mağaza ile Türkiye’nin en yaygın market zincirlerinden biri olmaya devam etmektedir.

Tüketici ihtiyaçlarına yönelik birçok alternatifi raflarına taşıyan ŞOK Marketler, gıda ve gıda dışı kategorilerde 1.800’e yakın farklı ürünü müşterileriyle buluşturmaktadır. Tüketici hafızasında yer etmiş, geçmişte ulusal marka niteliğinde olan ürünlere sahip çıkan ŞOK Marketler; Mis, Piyale, Mintax, Evin ve Amigo gibi köklü bir geçmişe sahip markaları müşterilerine sunmaya devam etmektedir. Köklü, nostaljik, marka algısı güçlü ve her biri kendi alanında yüksek bilinirliğe sahip bu öz markaları, ŞOK Marketler’den uygun fiyatlarla satın almak mümkündür. Ulusal markalara da yer verdiği ürün portföyünü sürekli zenginleştiren ŞOK Marketler, daha çok seçenek sunarak müşterilerinin alışveriş ihtiyacının tamamına yakınını, kolayca ulaşabilecekleri yüksek kalitedeki ürünlerle karşılamayı hedeflemektedir.

ŞOK Marketler’in pandemide hızlı ve güvenli alışveriş olanağı sunmak için 2020 yılında hayata geçirdiği “Cepte ŞOK” kapıya teslimat uygulaması hızla yaygınlaşarak güvenilir ve kesintisiz hizmete katkı sağlamaktadır.

ŞOK Marketler, “Tarladan Sofraya Doğru Tarım” projesiyle sebze ve kuru gıda alanında da sektörde fark yaratmaktadır. Şirket bir yandan taze, kaliteli ve uygun fiyatlı sebze, meyve ve kuru gıda ürünlerini doğrudan temin ederek çiftçilere destek olurken; diğer yandan uçtan uca tüm kalite kontrol süreçlerini yönetmektedir.

Mayıs 2018’den bu yana SOKM kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören ŞOK Marketler, yarattığı özgün iş modeli, “Her gün düşük fiyat” politikası, kampanyaları ve “ŞOK, Yeter de Artar” sloganı ile müşterilerine her an en iyi hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için www.sokmarket.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Kısaca ŞOK Marketler