Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mesajı

 

FAALİYETLERİMİZİ TÜRKİYE’NİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN GIDA PERAKENDECİSİ OLMA VİZYONUMUZ DOĞRULTUSUNDA YÜRÜTÜYORUZ.

 

8.145

Mağaza Sayısı

7,8 milyar TL

Toplam Varlıklar

271,9 milyon TL

Net Kâr


Sayın Hissedarlarımız, İş Ortaklarımız ve Çalışanlarımız,

2020 yılı, COVID-19 salgınının tüm dünyada yarattığı toplumsal, ekonomik ve siyasi etkileri ile önceki yıllardan ayrılıyor. Şirketler, değişen ihtiyaçlar ve öncelikler ile şekillenen tüketici motivasyonu doğrultusunda ürün ve hizmet modellerini yeniden gözden geçirmektedirler. Dijital dönüşümün daha da hız kazanacağı bir döneme girdik. Bu dönemde teknolojik altyapı ve kurumsal sürdürülebilirliğin ne kadar önemli olduğunu gördük. Yaşam koşullarımızı aşamalı olarak değiştiren COVID-19 pandemisi, tüketim trendlerini de değiştirdi. Bu değişim ve dönüşüm sürecine adapte olan şirketler, salgının yarattığı tüm olumsuzlukları başarılı bir şekilde aşabildiler.

ŞOK Marketler olarak bu şirketlerden biri olduğumuzu belirtmekten mutluluk duyuyorum. İş kültürümüzün temelinde yer alan değerlerimiz ve dijitalleşme yolunda yaptığımız yatırımlar sayesinde bu zorlu döneme ilk günden itibaren hazır olarak girdik. Tüketicimizin bu yöndeki alışkanlık değişimini iyi gözlemliyor, yatırımlarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Kesintisiz hizmet verme misyonumuzu daha da ileriye taşımak için gerekli adımları çeviklikle atıyoruz. Tüketicimiz teknolojiyi seviyor, değişikliklere ve yeniliklere hızla adapte oluyor. Bizler de bu doğrultuda alışveriş deneyimini inovatif ve dijital çözümlerle geliştiriyoruz.

Şirket olarak müşterimize odaklanıyor, onları dinliyor, isteklerine cevap veriyoruz. Müşteri algısını ve beklentilerini anlamak için birçok araştırma yapıyor, bu bilgiler ışığında aksiyon alıyoruz. Bir perakende şirketi olarak toplumumuzun ve tüketicilerimizin sağlığına itibar ediyoruz. Değişen müşteri ve piyasa ihtiyaçlarına odaklanarak en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Müşterilerin farklı beklentilerini ve daha fazlasını karşılayacak bir alışveriş deneyimi önceliği ile ürün ve hizmetlerimizin odağına müşterileri koyuyoruz. “Her gün düşük fiyat” stratejimizle müşterilerimize kalite, çeşitlilik, rahatlık ve kolaylığı barındıran bir alışveriş deneyimi sunuyoruz.

Tüm faaliyetlerimizde sürdürülebilirlik kültürünü benimsiyoruz. Faaliyetlerimizi Türkiye’nin en çok tercih edilen gıda perakendecisi olma vizyonumuz doğrultusunda yürütüyoruz.

Tüm ürünlerimizin kaliteli ve güvenli olmasına büyük önem veriyoruz. Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerimizle fark yaratıyoruz. Öz markalı ürünlerimizin tamamını uluslararası gıda güvenliği yönetim sertifikalı tesislerde üretiyoruz. Ürünlerimizin tüketici sağlığı ve güvenliği açısından uygunluğunu kontrol altında tutuyoruz. Sosyal ve ekonomik kalkınma sağlayacak çalışmalarımızla, toplumsal eşitliği geliştiren iş modelleriyle toplumumuzla birlikte güçleniyoruz. Doğal kaynakları koruyor, enerji verimliliğini ve tasarrufu ön planda tutuyoruz.

Türkiye’nin dört bir yanına yayılan mağaza ağımızla sosyal ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunuyoruz. Çalışanlarımız en büyük değerimiz. Çalışanlarımıza sürekli yatırım yapıyor, onların donanımlı, işlerine bağlı, yüksek motivasyonlu ve mutlu olmalarına katkıda bulunabilecek uygulamalara erişebilmelerini sağlıyoruz. Toplumsal eşitliğe katkıda bulunan iş modelimizle büyüyoruz. Kadın gücünün yarattığı katma değere inanıyoruz. Kadın istihdamına katkıda bulunacak politikalarla kadınların işgücüne katılımını teşvik ediyoruz. Her yıl yeni istihdam yaratarak ailemizi büyütüyoruz. Müşterimiz, tedarikçilerimiz, hissedarlarımız ve çalışanlarımızla, özgün formatımız ve yarattığımız farkla büyüyoruz. Halkın gıda ihtiyacını karşılama gibi önemli bir misyonla çalışıyor, ülkemizin ekonomik olarak büyümesine de katkıda bulunuyoruz.

Gücümüze güç katan hissedarlarımıza, ortak vizyon ve hedeflerimizi paylaşan iş ortaklarımıza, değerli çalışanlarımıza ve takdirlerini esirgemeyen müşterilerimize en içten teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Saygılarımla,

Cengiz Solakoğlu
ŞOK Marketler Tic. A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı