Mağazalarımız

 

ŞOK MARKETLER; TÜM MAĞAZALARINDA, ÇALIŞANLARI VE MÜŞTERİLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN ALDIĞI ÖNLEMLERLE SALGIN DÖNEMİNDE DE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ALIŞVERIŞ İMKÂNI SUNMAYA DEVAM ETMİŞTİR.

 

81

ŞOK Marketler Bulunan İl Sayısı

35.000+

Çalışan Sayısı

8.145

Mağaza Sayısı

930

Yeni Açılan Mağaza Sayısı

31

Dağıtım Merkezi Sayısı

520 milyon TL

Yatırım Tutarı


  ŞOK Mağaza Sayısı Net Mağaza Açılışı
2013 2.043 199
2014 2.301 258
2015 3.000 699
2016 4.000 1.000
2017 5.100 1.100
2018 6.364 1.000
2019 7.215 851
2020 8.145 930

ŞOK ve ŞOK Mini olarak iki farklı mağaza formatıyla hizmet vermekte olan ŞOK Marketler, sürdürülebilir finansal ve operasyonel başarıları ile sektörde öncü adımlar atmaya devam etmektedir. ŞOK Marketler, sürekli gelişim hedefiyle, 2020 yılında 930 yeni mağaza açılışı gerçekleştirmiş; toplam mağaza sayısını 8.145’e yükseltmiş ve toplam çalışan sayısını 35.000’in üzerine çıkartmıştır.

Türkiye’nin 81 ilindeki mağazalarına tedarik süreçlerini 31 dağıtım merkeziyle yönetmeye devam eden ŞOK Marketler, müşterileri ve ülke ekonomisi için değer yaratarak; önümüzdeki dönemde de büyümesini sürdürmeyi hedeflemektedir.

ŞOK mağazalarının dış cephesi, tabelaların çabuk fark edilebilmesi ve dikkat çekebilmesi amacıyla parlak sarı ve kırmızı renkler ile ŞOK logosunu ön plana çıkarmaktadır.

Mağazalardaki standart raf teşhir planı, stok yenilemesi gerektiren ürünlerin daha kolay tespit edilebilmesini sağlarken stok devri, mağazalardaki çalışan sayısı ve denetim bakımından verimliliği artırmaktadır.

Müşterilerine ferah ve kolay bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefleyen ŞOK Marketler; alçak raflı, uygun aydınlatmalı mağazalarında, çalışanları ve müşterilerinin sağlığı için aldığı önlemlerle salgın döneminde de gönül rahatlığıyla alışveriş imkânı sunmaya devam etmiştir.

Türkiye’nin gıda perakendeciliğine yeni bir soluk getiren ŞOK Marketler, süpermarketler ile indirim marketlerinin en iyi yanlarını birleştirmektedir. Özgün iş modeli ile sürdürülebilir büyümeye odaklanan ŞOK; “Her gün düşük fiyat” politikası ve müşterilerinin tekrar alışveriş yapmasını çekici kılan mağaza ortamıyla müşterilerinin tüm temel ihtiyaçlarını, evine en yakın noktadan, uygun fiyatlarla karşılayabileceği bir konuma gelmiştir.

Müşterilerini - ŞOK Kaliteli ŞOK Ucuz iletişim konseptiyle karşılayan ŞOK Marketler, öz markalı ürünlerini; özel olarak tasarlanan, kolay fark edilecek parlak sarı kutular içerisinde sergilemektedir. Sarı kutular, markaların kolaylıkla tanınmasını ve “Her gün düşük fiyat” sloganının belirgin bir şekilde görülebilmesini sağlamaktadır. ŞOK’a ait bir ürün, eşdeğeri ulusal markalı ürünün yanında ve her bir ürünün fiyat etiketi, ürün birim fiyatını gösterecek şekilde sergilenmektedir. Bu sayede tüketici, fiyatlandırma politikası uyarınca, Şirket’e ait öz markalı ürünleri, önde gelen ulusal markalar ile karşılaştırma imkânı bulmaktadır.

ŞOK Marketler, raflarında gıda ve gıda dışı kategorilerde 1.500’ün üzerinde farklı ürün çeşidiyle hizmet sunmaktadır. Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda ürün yelpazesini genişletmeye ve müşterilerine alternatifler sunmaya özen gösteren ŞOK Marketler, sadece ŞOK mağazalarında bulunan Mis, Piyale, Mintax, Amigo ve Evin gibi bilinen ve nostaljik markalarına 100’ün üzerinde yeni öz markalı ürün eklemiştir.

ŞOK Marketler, taze meyve ve sebze dâhil olmak üzere çeşitli kategorilerde gıda ürünleriyle, mutfak eşyaları, temizleyiciler, kâğıt ürünleri ve giyim eşyaları gibi gıda dışı ürünleri de portföyünde bulundurmaktadır. Ürün portföyünü sürekli zenginleştirmeyi hedefleyen ŞOK Marketler, meyve ve sebzede direkt çiftçiden tüketiciye iletilen bir yapı kurmuştur. ŞOK Marketler’in Doğru Tarım Hareketi kapsamındaki sözleşmeli tarım uygulaması ile ŞOK’a özel üretim yapılmakta; bu şekilde meyve ve sebze, tüketiciye uygun fiyatlarla sunulmaktadır.