Kısaca ŞOK Marketler

 

YAYGIN HİZMET AĞINA, MOBİL UYGULAMASI ÜZERİNDEN HAYATA GEÇİRDİĞİ “ADRESE TESLİM” HİZMETİNİ DE EKLEYEN ŞOK MARKETLER, 2020 YILINDA DA YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM ETMİŞTİR.

 

35.000+

Çalışan Sayısı

8.145

81 İlde Toplam Mağaza Sayısı

21,4 milyar TL

Ciro


Türkiye’nin 81 ilindeki 8.145 mağazası, 31 dağıtım merkezi ve 35.665 çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren ŞOK Marketler, müşterilerinin ihtiyaçlarının tamamına yakınını “tek yerden ve en yakın noktadan” karşılamayı hedeflemektedir. Bu bağlamda, mağaza ağını sürekli genişletmeye devam eden ŞOK Marketler, 2015 yılında 699 adet mağaza açmış; 2016’da 1.000 adet, 2017’de 1.100 adet, 2018 yılında 1.000 adet, 2019 yılında ise 851 adet yeni mağaza açılışı gerçekleştirmiştir. Yaygın hizmet ağına mobil uygulama hizmetini de ekleyen ŞOK Marketler, 2020 yılında açtığı 930 yeni mağaza ile Türkiye’nin en yaygın market zincirlerinden biri olmaya devam etmektedir.

Tüketici ihtiyaçlarına yönelik birçok alternatif sunan ŞOK Marketler, gıda ve gıda dışı kategorilerde 1.500’ün üzerinde farklı ürünü müşterileriyle buluşturmaktadır. Tüketici hafızasında yer etmiş, geçmişte ulusal marka niteliğinde olan ürünlere sahip çıkan ŞOK Marketler; Mis, Piyale, Mintax, Evin ve Amigo gibi köklü bir geçmişe sahip markaları müşterileri ile buluşturmaya devam etmektedir. Köklü, nostaljik, marka algısı güçlü ve her biri kendi alanında yüksek bilinirliğe sahip bu öz markalar, ŞOK Marketler’de uygun fiyatlarla sunulmaktadır. ŞOK Marketler, öz markalarının yanı sıra ulusal markalara da yer verdiği ürün portföyünü sürekli zenginleştirmektedir. ŞOK Marketler müşterilerine daha çok seçenek sunarak alışveriş ihtiyacının tamamına yakınını, kolayca ulaşabilecekleri yüksek kalitedeki ürünlerle karşılamayı hedeflemektedir.

ŞOK Marketler, “Tarladan Sofraya Doğru Tarım” projesiyle sebze ve kuru gıda alanında sektörde fark yaratmaktadır. Mahsulleri direkt çiftçiden temin eden ŞOK Marketler, taze, kaliteli ve uygun fiyatlı sebze, meyve ve kuru gıda ürünlerini müşterisine ulaştırmaktadır. Ayrıca uçtan uca tüm kalite kontrol süreçlerini yöneten ŞOK Marketler çiftçiye de destek olmaktadır.

Mayıs 2018’den bu yana SOKM kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören ŞOK Marketler, özgün iş modeli “Her gün düşük fiyat” politikası, kampanyaları ve “ŞOK, Yeter de Artar” sloganı ile müşterilerine her an en iyi hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için www.sokmarket.com.tr adresi ziyaret edilebilir.