İş Modelimiz

 

“HER GÜN DÜŞÜK FİYAT” STRATEJİSİ İLE FAALİYET GÖSTEREN ŞOK MARKETLER, GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİYLE TÜRKİYE’NİN TÜM ŞEHİRLERİNDE HİZMET VERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.

 

81 ilde 8.145

Mağazada Kolay Alışveriş Deneyimi…


Yakınlık

Mutlu alışveriş deneyiminde, yakınlığın önemli kriterlerden biri olduğu bilinciyle hareket eden ŞOK Marketler, açtığı mağazalarla müşterilerine daha yakın olmayı hedeflemekte ve müşterilerine “tek yerden ve en yakın noktadan alışveriş” deneyimi sağlamaktadır. 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla, Türkiye genelinde her şehirde en az bir olmak üzere toplamda 8.145 adet mağazası bulunan ŞOK Marketler, müşterileri için ulaşılabilir olmayı amaçlamaktadır.

Fiyat

“Her gün düşük fiyat” stratejisi ile faaliyet gösteren ŞOK Marketler, rekabetçi fiyatlara sahip ürünlerle müşteri talebini artırmayı hedeflemektedir. Öz markalı ürünlerini parlak sarı renkli kutularda “Her gün düşük fiyat” etiketiyle sunan ŞOK Marketler, bu ürünleri ulusal markalı eşdeğer ürünlerle yan yana müşterilerine sunmakta; müşterilerinin alım gücünü, düşük fiyat politikasının yanı sıra çeşitli promosyonlarla da desteklemektedir.

Çeşitlilik

31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla portföyünde 1.500’ün üzerinde ürün bulunduran ŞOK Marketler, geniş ürün yelpazesi ve doğrudan tedarik anlayışıyla ŞOK Marketler, öz markaları ve ulusal markalar ile müşterileri için alışverişte cazibe merkezi haline gelmiştir.

Öz Markalarımız

ŞOK Marketler, Türkiye’nin bilinen nostaljik markalarından Mis, Piyale, Mintax, Evin ve Amigo markalarını öz markaları arasına katarak yeniden müşteriyle buluşturmuştur. Şirket, parlak sarı kutular içinde bulunan öz markalı ürünlerini eşleniği olan, en çok satan ve daha yüksek fiyatlı olan ulusal markalı ürünlerle yan yana sunmaktadır.

Alışveriş Deneyimi

ŞOK Marketler, müşteri beklenti anketlerinden alınan geri dönüşler doğrultusunda mağazalarını; temiz, iyi ışıklandırılmış, geniş koridor ve raflarla daha rahat görüş alanı sağlayacak şekilde düzenlemiştir. Mağazalarını belirli bir düzen ve ürün raflama diyagramına göre tasarlayan Şirket, bu şekilde müşterilerine kolay alışveriş yapma imkânı sunmuştur. ŞOK Marketler, mağaza düzeninde, müşterilerin belirli ürünleri raflarda kolay bulabilmeleri özelliğine odaklanmaktadır.