Tarladan Sofraya Doğru Tarım

 

ŞOK MARKETLER, TARLADAN SOFRAYA DOĞRU TARIM PROJESİ İLE ÇİFTÇİYİ KORUMAKTA; ÜRETİMİ DESTEKLEMEKTE VE MÜŞTERİLERİNE HER GÜN KALİTELİ TAZE MEYVE VE SEBZE SUNMAKTADIR.

 

Türkiye’nin en hızlı büyüyen gıda perakende zincirlerinden biri olan ŞOK Marketler, tarım sektörünü geleceğe taşımayı öncelikli sorumluluğu olarak görmektedir. Bu bağlamda, “Tarladan Sofraya Doğru Tarım” projesini hayata geçiren ŞOK Marketler, tarım sektörüne ve çiftçilere verdiği desteğin kapsamını sürekli genişletmektedir. Yürüttüğü sözleşmeli tarım faaliyetleri ve doğrudan tedarik yöntemi sayesinde, Türkiye genelindeki toplam 8.145 mağazasında müşterilerine uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler sunan ŞOK Marketler, çiftçinin kalkınmasına da destek olmaktadır.

Doğrudan tedarik uygulamasıyla alım garantisi vererek hem çiftçiyi destekleyen hem de üretimi teşvik eden ŞOK Marketler bu sayede müşterilerine ürün kalitesini garanti etmekte ve ürünün takip edilebilirliğini sağlamaktadır.

Tohumdan hasata kadar tüm süreci, çiftçilerin yanında olarak yöneten ŞOK Marketler, sözleşmeli tarımın geleceğini uçtan uca kontrollü bir şekilde garanti altına almayı hedeflemektedir. Sağlıklı tohum seçimlerinden, ürünlerin rafa gelmesine kadar her aşamada kalite kontrolü gerçekleştiren ŞOK Marketler, doğru ve modern hasat yöntemlerini de kullanarak uygun zamanda hasat yapmaktadır.

ŞOK Marketler, hem narenciye, patates, karnabahar, lahana gibi tarım ürünlerinde hem de zeytin ve salça gibi tarıma dayalı ürünlerde tarladan sofraya kadar her aşamada doğru tarım uygulamalarını yürütmektedir. Tarladan Sofraya Doğru Tarım projesi doğrultusunda çiftçilere alım garantisi ile destek veren ŞOK Marketler, anlaşmalı olduğu çiftçilere emeklerinin karşılığını tam zamanında ödemektedir.