ŞOK Marketler, müşterilerinin ihtiyaçlarının tamamına yakınını “tek yerden ve en yakın noktadan” karşılama hedefiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kısaca Şok Marketler

ŞOK Marketler, müşterilerinin ihtiyaçlarının tamamına yakınını “tek yerden ve en yakın noktadan” karşılama hedefiyle; 81 ildeki 7.215 mağazası, 27 dağıtım merkezi ve 30.000’e yaklaşan çalışan sayısıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Her gün ortalama 3 adet yeni mağaza açan ŞOK Marketler mağaza ağını, müşterilerine en yakın alışveriş noktası olma hedefiyle sürekli genişletmektedir. Bu doğrultuda 2015 yılında 699 adet mağaza açan ŞOK Marketler 2016’da 1.000 adet, 2017’de 1.100 adet, 2018 yılında net 1.000 adet, 2019 yılında 851 adet yeni mağaza açılışı gerçekleştirmiştir.

Raflarında gıda ve gıda dışı kategorilerde 1.500’ün üzerinde farklı ürünü müşterileri ile buluşturan ŞOK Marketler, tüketici ihtiyaçlarına yönelik alternatifler de sunmaktadır. Mis, Piyale, Mintax, Evin ve Amigo gibi tüketici hafızasında tarihçesi olan ve geçmişte ulusal marka niteliğine sahip markalara sahip çıkan ŞOK Marketler, bu değerleri yeniden ekonomiye kazandırmaktadır. ŞOK Marketler; köklü, nostaljik, marka algısı güçlü ve her biri kendi alanında yüksek bilinirliğe sahip bu öz markaları, uygun fiyatlarla müşterilerine sunmaktadır. Müşterilerine daha çok seçenek sunarak alışveriş ihtiyacının tamamına yakınını kolayca ulaşabilecekleri yüksek kalitedeki ürünlerle karşılamayı hedefleyen ŞOK Marketler ürün portföyünü öz markalarının yanı sıra ulusal markaları bir arada bulundurarak sürekli zenginleştirmektedir.

Sebze, meyve alanında uzman olan ŞOK Marketler, mahsulleri direkt çiftçiden temin ederek müşterilerine en taze biçimde ulaştırmaktadır.

ŞOK Marketler kişisel bakım ve temizlik ürünlerinde de Türkiye’nin en önemli perakendecilerinden birisi konumundadır.

Özgün iş modeli “her gün düşük fiyat” politikası, kampanyaları ve “ŞOK, Yeter de Artar” sloganı ile müşterilerine her an en iyi hizmeti vermeyi hedefleyen ŞOK Marketler, Mayıs 2018’den bu yana SOKM kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için www.sokmarket.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

~30.000

Çalışan Sayısı

16,1 Milyar TL

Ciro

7.215

81 İlde Toplam Mağaza Sayısı

27

Dağıtım Merkezi

30 bine yakın çalışanı ile 7.215 mağazasında hizmet veren ŞOK Marketler, yüksek bilinirliğe sahip öz markaları uygun fiyatlarla müşterilerine sunmaktadır.