31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla portföyünde 1.500’den fazla ürün kalemi bulunduran ŞOK Marketler, portföyündeki geniş ürün yelpazesi sayesinde müşterilerine, “tek yerden ve en yakın noktadan alışveriş” deneyimi sağlamaktadır.

Şok Marketler

Yakınlık

Alışveriş yaparken rahatlığı ön planda tutan müşteriler için yakınlık her zaman önemli bir kriter olmuştur. 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla, Türkiye genelinde her şehirde en az bir olmak üzere toplamda 7.215 adet mağazası bulunmakta olan ŞOK Marketler, açtığı mağazalarla müşterilere her geçen gün daha yakın olmayı amaçlamaktadır.

Fiyat

ŞOK’un “Her gün düşük fiyat” stratejisi, rekabetçi fiyatlara sahip ürünlere müşteri talebini artırmaya yönelik tasarlanmıştır. ŞOK’a ait olan öz markalı ürünler parlak sarı renkli kutularda “Her gün düşük fiyat” etiketiyle sunulmaktadır. Bu ürünler en çok satan ancak fiyatı genellikle daha yüksek olan ulusal markalı eşdeğer ürünlerle yan yana sergilenmektedir.

ŞOK, “Her gün düşük fiyat” politikasının dışında çeşitli promosyonlar da sunmaktadır. “Her gün düşük fiyat” politikası ile birlikte bu promosyonlarla tüketicilerine daha iyi değer önerisi sağlamaktadır.

Çeşitlilik

Müşterilerine tercih olanağı sunmak amacıyla 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla portföyünde 1.500’ün üzerinde ürün kalemi bulunduran ŞOK Marketler, portföyündeki geniş ürün yelpazesi sayesinde müşterilerine, “tek yerden ve en yakın noktadan alışveriş” deneyimi sağlamaktadır. Doğrudan tedarik anlayışıyla geniş yelpazeli taze meyve ve sebzeleri müşterilerine sunmaya devam eden ŞOK Marketler, geniş çeşitlilikteki kişisel bakım ürünlerini de müşterilerle buluşturmaktadır. Şirket’e ait öz markalar, ulusal markalarla birlikte müşterileri mağazalara çekmekte önemli rol oynamakta ve daha geniş ürün yelpazesi sunma olanağı sağlamaktadır.

Öz Markalarımız

ŞOK Marketler bünyesine alınan, Türkiye’nin bilinen nostaljik markalarından olan Mis, Piyale, Mintax, Evin ve Amigo markaları ŞOK tarafından yeniden canlandırılmıştır. Mağazalarda, Şirket’e ait öz markalar parlak sarı kutular içinde, eşleniği olan en çok satan ve daha yüksek fiyatlı olan ulusal markalı ürünlerle yan yana sunulmaktadır.

Alışveriş Deneyimi

Çeşitli müşteri geri dönüş anketlerinden alınan sonuçlardan yola çıkılarak mağaza ortamı temiz, iyi ışıklandırılmış, geniş koridor ve raflarla daha rahat görüş alanı sağlayan bir düzene getirilmiştir. Böylece, mağazalar müşterilerin kendisini iyi hissedeceği ve tekrar alışveriş yapmak isteyeceği alanlara dönüştürülmüştür. Bu vizyonu mağaza ağında uygulamaya koyabilmek için, mağazalar belirli bir düzen ve ürün raflama diyagramına göre tasarlanmıştır. Mağaza düzeni, müşterilerin belirli ürünleri raflarda kolay bulabilmeleri özelliğine odaklanmıştır.

81

İlde

7.215

Mağazada Kolay Alışveriş Deneyimi…

ŞOK, her gün düşük fiyat politikası ile tüketicinin evine yakın ve tüm temel ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla karşılayabileceği bir satınalma noktası haline gelmiştir.