ŞOK Marketler, 30.000’e yaklaşan toplam çalışan sayısı ile büyük bir aile olmaya devam etti.

Kısaca Şok Marketler

Değerli Paydaşlarımız

Türkiye gıda perakende sektörünün en hızlı büyüyen market zincirlerinden birisi olarak 2019 yılında da başarılı iş sonuçlarına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Müşteri odaklı yenilikçi iş modelimiz ile 2019 yılında net satışlarımızı geçen yıla kıyasla yüzde 33,1 artırarak 16,1 milyar TL’ye ulaştırdık. 2019 yılında 851 yeni mağaza açarak toplam mağaza sayımızı 7.215’e yükselttik. İstihdama katkıda bulunmaya devam ettik. Toplam çalışan sayısı 30.000’e yaklaşan büyük bir aile olduk.

ŞOK Marketler olarak en önemli odağımız müşterilerimiz. Tüm faaliyetlerinde müşteri memnuniyetine odaklanan bir şirket olarak Türkiye’nin 81 ilindeki mağazalarımız ile müşterilerimize rahat bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. 2019 yılında da bu odağımızı koruyarak yatırımlarımıza devam ettik. ŞOK Marketler olarak tüketicinin evine yakın ve tüm temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir alışveriş noktası haline geldik. Bunu yaygın mağaza ağımız, ürün çeşitliliğimiz ve “ŞOK Ucuz” iletişim konseptimiz sayesinde gerçekleştirdik. Ürün çeşitlerimizi müşterilerimizin taleplerine uygun olarak zenginleştirmeye devam ettik. Bu kapsamda sadece ŞOK mağazalarında satışa sunulan Mis, Piyale, Mintax, Evin ve Amigo gibi bilinen markalarımızın yanı sıra sektöründe lider olmuş 100’ün üzerinde yeni ürünle ürün portföyümüzü genişlettik. Öz markalarımızın yanı sıra sektöründe lider olmuş ulusal markalar ile de tüketicimizin her türlü ihtiyacını uygun fiyatlarla karşılamaya devam ediyoruz.

Meyve ve sebzede ŞOK Marketler olarak, uyguladığımız doğrudan tedarik yöntemi ile çiftçimizi de destekliyoruz. Çiftçimizin bize özel üretim yaptığı sözleşmeli tarım uygulaması tüketici fiyatlarında da olumlu olarak kendini gösteriyor.

Müşterilerimize daha uygun fiyatlı ürünler sunabilmek amacıyla, 2019 yılında maliyet odaklı çalışmalarımıza devam ettik.

Müşteriye sunduğumuz hizmet kapsamımızı genişleterek ‘ŞOK İşlem’i hayata geçirdik, 81 ilde tüketicimize ŞOK mağazalarımızdan “Para Transferi” ve “Fatura Ödeme” olanağı sunduk.

ŞOK Marketler olarak, çalışanlarımızın kariyer yolculuklarında başarı hikayelerini çoğaltabilecekleri, dijitalleşen dünyanın sunduğu yetkinliklerle sürekli gelişmeye devam edebilecekleri dinamik bir ortam sunmak için büyük bir adım attık ve ŞOK Akademi’yi hayata geçirdik. ŞOK Akademi ile hizmet kalitemizi ve çalışan memnuniyetini bir adım daha ileriye taşıdık.

Toplumda değer yaratmayı en büyük sorumluluk olarak gören Şirketimiz, kadınların istihdama katılımı ve sosyo-ekonomik hayatta güçlenmeleri yolunda çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu hedefle hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projemiz “Ben de Varım” ile ev hanımlarına destek olduk. Ev hanımlarının el emeği ile ürettiği bez çantalarını mağazalarımızda satışa sunarak onlara gelir kapısı açtık. Türkiye’nin dört bir yanında devam eden projemiz ev hanımları tarafından büyük ilgi görüyor.

ŞOK Marketler olarak istihdama katkıda bulunmaya; ülkemiz ekonomisine, paydaşlarımıza ve müşterilerimize değer katmaya devam ediyoruz. Sizlerden aldığımız güçle 2020 yılında da bu performansı sürdürmeyi hedefliyoruz.

Saygılarımla,

Uğur Demirel
ŞOK Marketler Tic. A.Ş.
CEO